Czego można się spodziewać na warsztatach filmowych

Written by Blog

Warsztaty filmowe od kuchni

Spotkania z filmowacami

Filmowiec ma wiele obowiązków, jeśli chodzi o produkcję swojego filmu. To ludzie odpowiedzialni za wszystkie aspekty tworzenia filmów, w tym pisanie scenariusza, interpretowanie postaci, wybieranie lokalizacji i wiele innych. Mając to na uwadze, nie jest zaskoczeniem, że organizują swoje spotkania w szczególny sposób.

Spotkanie to często jeden z najważniejszych elementów tworzenia filmów. Jednak filmowcy mają bardzo różne opinie na temat tego, jak te spotkania powinny być prowadzone. Niektórzy filmowcy wolą rozmawiać, a inni wolą spotkania edukacyjne z wykładami. Ten ostatni jest zwykle wykonywany tylko z aktorami i reżyserami, podczas gdy ten pierwszy z wszystkimi zaangażowanymi

Wykłady o filmografii

Wykład o kinematografii to świetny sposób na nauczenie się, jak kręcić film. Wykłady te wygłaszają najlepsi z najlepszych w branży – reżyserzy, operatorzy, DP’s. Zawierają niesamowite zdjęcia i filmy, dzięki czemu możesz łatwo zrozumieć, o czym mówią.

Wykłady podzielone są na pięć części:

1) Myślenie jak reżyser

2) Oko autora zdjęć

3) Tworzenie nastroju poprzez Światło

4) Tworzenie nastroju poprzez Dźwięk

5) Tworzenie nastroju poprzez Performance

W tym dziale będą wykłady o tym, jak tworzyć kino od początku do końca. Pierwszy wykład obejmuje historię kina i różne rodzaje filmów. Drugi wykład wprowadza w kinematografię, oświetlenie i montaż. Trzeci wykład obejmuje strukturę opowieści, a także zawiera przykładowy klip z filmu, który wykorzystuje tę samą strukturę opowieści, co przykładowy klip trzeciego wykładu.

Czwarty wykład dotyczy sposobów dystrybucji i źródeł finansowania filmu. Wreszcie piąty wykład dotyczy festiwali filmowych i ich współpracy z filmowcami.

Szósty wykład zawiera krótką, ale trafną listę filmów, które pojawiły się na festiwalach od daty premiery w 2016 r. do chwili obecnej w 2017 r.

PRZYGOTOWANIA PRODUKCYJNE FILMÓW

W tej sekcji dowiesz się, na co zwracać uwagę podczas produkcji własnego filmu i jak uniknąć niektórych typowych błędów, które mogą Cię dużo kosztować.

Hollywoodzkie firmy produkcyjne poświęcają mnóstwo czasu i pieniędzy na zapewnienie płynnego przebiegu ich produkcji. Starannie dobierają scenografię, aktorów, garderobę, członków ekipy i scenografię. Upewniają się, że mają odpowiedni sprzęt, a także środki ostrożności przed rozpoczęciem strzelania. Tworząc własny film, ważne jest, aby zrobić to samo, co robią hollywoodzkie firmy produkcyjne – trzeba być drobiazgowym na każdym etapie procesu, aby nie stracić pieniędzy ani nie zawieść widzów.

Często pomijanym elementem tworzenia filmów jest rozpoznanie i przygotowanie lokalizacji, które obejmuje planowanie przed produkcją i przygotowanie przed faktycznym nakręceniem

Projekcje filmów

Projekcje i warsztaty filmowe to doskonała okazja do nawiązania kontaktów między studentami szkół filmowych a filmowcami. Programy szkół filmowych zapewniają im niezbędny zestaw umiejętności, doświadczenie i ekspozycję, aby zapewnić ich filmom największe szanse na sukces.

Projekcje filmowe często przybierają formę sesji pytań i odpowiedzi po projekcji. To okazja dla filmowców do zadawania pytań na temat ich filmów lub wysłuchania opinii innych filmowców. Jest to również okazja dla profesjonalistów z branży, aby dowiedzieć się więcej o wschodzących talentach w przystępny i angażujący sposób.

Last modified: